Як чесність детектива підтвердили затримані злочинці

Пізно ввечері 20 березня 1831 року двоє чоловіків зі зв'язкою саморобних ключів підійшли до будівлі Нью-Йоркського міського банку. Ключі, зроблені за допомогою воскових відбитків дверних замків, дозволили чоловікам увійти в банк і замкнути за собою двері. За ніч Джеймс Хонімен і Вільям Дж. Мюррей спустошили банківське сховище і кілька сейфів, набивши кілька сумок банкнотами та монетами на 245 тисяч доларів. Сума еквівалентна приблизно 52 мільйонам доларів на сьогодні. Наступного ранку злочинці закрили після себе двері банку і спокійно забрали здобич під великими накидками. Головному констеблю Нью-Йорка вдалося заарештувати злочинців і повернути банку тільки 176 тисяч доларів. Доля решти 69 тисяч залишалася невідомою. Через кілька місяців після пограбування міська влада запідозрила детектива у нечесності та звинуватила в привласненні вкрадених грошей.

388

Депозитні сейфи — злодюжкам тут не місце

Крадіжки, що здійснює персонал торгових підприємств при наявності доступу до «живих» грошей – справжня проблема сучасного бізнесу. Згідно зі світовою статистикою, корпорації втрачають ~5% прибутку через крадіжки, що здійснюються співробітниками, й тільки 10-20% працівників магазинів є абсолютно чесними. Й навіть якщо в магазині, салоні краси або, наприклад, АЗС персонал кристально чесний, то ймовірність збройного пограбування такої торгової точки, що слабо охороняється, з боку кримінального елемента досить велика. Як же убезпечити грошовий виторг? Одним з етапів у багатоступеневій системі забезпечення безпечного робочого місця є придбання спеціального сейфа для депонування, т.зв. «депозитного сейфа».

62

Пограбування століття в Буенос-Айресі та ревнива дружина

13 січня 2006 року о 12:38 дня до поліції надійшов дзвінок: йде пограбування банку. Через кілька хвилин поліціянти мчали через Сан-Ісідро, багате зеленню передмістя на північ від Буенос-Айреса. Коли офіцери прибули на місце події — до двоповерхового відділення Banco Río, одного з найбільших фінансових установ Аргентини, – вони виявили, що злодії все ще знаходяться всередині. Всередині знаходилося п'ятеро злодіїв, переодягнених в різні костюми, і тепер вони опинилися в пастці разом з 23 заручниками. Зовні вулиці кишіли поліціянти, які незабаром встановили радіозв'язок з одним з грабіжників, який назвався Уолтером. Злодії знали, що вони оточені, сказав Уолтер, але вони ще не були готові здатися. А до тих пір краще триматися подалі. О 7 годині вечора група спецзагону увірвалися всередину. Але не було ні перестрілки, ні метушні. І ніяких слідів злодіїв. Заручників розосередили по трьох поверхах - вестибюлю, мезоніну та підвальному конференц-залу, який був замкнений зсередини. Всі вони були неушкоджені. Тільки коли детективи спустилися в підвал, вони виявили, що насправді шукали грабіжники. Там, на великому підземному рівні банку, уздовж стін вишикувалися сотні депозитних сейфів з армованої сталі. Злодії зламали величезну кількість ящиків — 143 з наявних 400 й спустошили їх. Але що саме вони забрали та куди поділися, залишалося загадкою. Поліціянти прочесали кожен дюйм трьох поверхів банку, але не змогли знайти жодного члена банди

1136

Промислова революція XIX століття та її вплив на виробництво сейфів

Винахід парової машини (Джеймс Ватт, 1769 р.) і механічних ткацьких верстатів (1785 р.) надало життю людей абсолютно нові масштаби та ознаменувало початок XIX століття – століття технічного прогресу та промислової революції. У 1801 р. – Франц Діннендаль (Franz Dinnendahl) побудував на заснованій ним в Ессені фірмі першу в Німеччині парову машину. У 1811 р. – заснування сталеливарного заводу Фрідріха Круппа (Friedlich Krupp) в Ессені.  Ці дати голосно заявили: почалася перша фаза входження в нове століття. А він виявився відзначений постійними змінами й технічними винаходами, а паралельно з цими явищами в людях розвивалася практично фанатична віра у науку, техніку та прогрес. Незабаром у власності певних кіл населення зосереджуються значні цінності, які потребують захисту. Адже одночасно з хвилею індустріалізації проявляється надлишок соціальної напруженості: одні стрімко багатіють, інші ж не менш стрімко зубожіють. Потреба у надійних захисних сховищах для розміщення накопичених цінностей зростає в серйозних масштабах.

93

Художник-отруювач, або тінь японських спецслужб

Сьогодні у світі триває епідемія коронавірусу, й вірусологи працюють наразі над створенням рятівної вакцини, а в деяких країнах вже приступили до випробувань на добровольцях. А ми хочемо розповісти про банківське пограбування, що було безпосередньо пов'язане з епідемією та охороною здоров'я. 26 січня 1948 року в Імперіал Банк в Токіо увійшов чоловік і представився чиновником охорони здоров'я. У чоловіка на руці була пов'язка з відповідним написом і сумка через плече. Він пояснив, що направлений в банк окупаційними військами США з наказом зробити щеплення всьому персоналу від раптового спалаху дизентерії в даному районі. Чоловік дав усім шістнадцяти присутнім по таблетці та кілька крапель рідини.

465

Опломбуй та спи спокійно

Вельми часто в кримінальній хроніці трапляються повідомлення про крадіжки з сейфів офісів або магазинів, які вчинили самі співробітники підприємств. У таких випадках, очевидно, зловмисники або мали доступ до ключів від сейфа, або примудрялися підглянути цифровий код від електронного замка. Бували також випадки, коли працівники виймали з сейфів невеликі суми протягом тривалого періоду часу та факт крадіжки помічали далеко не відразу. Одним зі способів уберегти вміст службового сейфа від подібного несанкціонованого доступу є опечатування (пломбування) дверей сейфа. Існує кілька способів опечатування дверей сейфів, і ми постараємося розповісти про них.

179

Ронні Дробовик — марафонець та грабіжник банків

"Біжи, Форрест, Біжи!” —  це знаменита фраза з фільму "Форрест Гамп" 1994 року, в якому геніально зіграв Том Хенкс. Також можна було б кричати слідом австрійському марафонцю Йоганну Кастенбергеру. Але якщо у фільмі Земекіса головний герой – чиста й добра людина, то Кастенбергер свої видатні спортивні здібності використовував для скоєння злочинів, часто вельми кривавих.

734

Особливості медичних меблів

На відміну від звичайних металевих меблів, шафи, що використовуються в медичних установах, повинні витримувати великі навантаження. Зазвичай шафа з ліками або документацією протягом робочої зміни може відкриватися або закриватися значно частіше, ніж в офісі або в будинку. Медичні меблі повинні бути міцними, а їх поверхня мати особливу стійкістт до обробки засобами, що миють та дезінфікують. Що особливо важливо в умовах світової пандемії вірусу COVID-19, що триває.

134

Велике Бостонське пограбування Brink's

17 січня 1950 року незадовго до 19:30 група озброєних людей в масках вийшла з будинку № 165 по Прінс-стріт у Бостоні, штат Массачусетс, волочачи за собою мішки з 1 218 211 29 доларами готівкою та 1 557 183 83 доларами чеками, грошовими переказами та іншими цінними паперами. Ці люди тільки що вчинили "злочин століття", "ідеальний злочин", "казкове пограбування Brink's". (На сьогодні сума награбованого дорівнює приблизно $29.5 мільйонів). О 7:27 вечора, коли грабіжники втекли з місця злочину, співробітник Брінкса («The Brink's Company» – компанія, що спеціалізується на перевезенні цінностей, безпечній логістиці та касових операціях.) подзвонив в Бостонське поліційне управління. Через кілька хвилин до будівлі компанії прибула поліція, а також до розслідування швидко приєдналися спеціальні агенти ФБР.

351

Як встановити сейф у підлозі

Безумовна перевага вбудованих сейфів — їх непомітність для сторонніх. Такі сейфи бувають двох видів: вбудовуються в стіну або в підлогу. Звичайно, найпопулярнішими є стінні сейфи, які можна встановити як у міській квартирі з досить товстими стінами, так і в приватному будинку. Сейфи, що вбудовуються в підлогу, встановлюють зазвичай в приватному будинку й такий сейф навіть легше заховати від зламувача, ніж стінні моделі. Правда користуватися ним власнику не так просто та зручно, як стінним. Підлогові сейфи відрізняються від стінних моделей конструкцією своїх дверцят, які як правило фіксуються у відкритому положенні за допомогою газліфтів, а також наявністю фальшпанелі для приховування  деталей замку та ручки сейфа, що виступають. У сейфи такого типу, як правило, встановлюють механічний (лімбовий) замок, через те, що його функціонування найменш залежить від вологи та положення замку. Ми вже писали про особливості монтажу стінних сейфів. Сьогодні ж розповімо, як встановити сейф у підлозі.

209
Показано з 1 по 10 із 152 (16 сторінок)