Питання та відповіді

Де купити сейф?

Придбати сейф для своїх потреб ви можете як в роздрібному магазині, яких досить велика кількість у великих містах, так і замовивши в інтернет-магазині, скориставшись фільтром підбору необхідних параметрів.

Який сейф найкраще підійде для дому?

Ми б порекомендували сейф невеликих габаритів, що зручно розміститься на полиці меблів і буде схований від сторонніх очей. Крім цього бажано, щоб сейф був сертифікований на зламостійкість, тоді він стане серйозною перешкодою для зловмисників, які проникли у будинок: різання/свердління приверне увагу сусідів, а серйозний замок не дасть можливості швидко відкрити сейф відмичкою.

Основні види сейфів.

На сьогоднішній день виділяють такі види, спираючись на мету призначення:

  • банківські сейфи;
  • меблеві сейфи;
  • вбудовувані сейфи;
  • збройові сейфи;
  • офісні сейфи;
  • готельні сейфи.

При цьому, представники кожної категорії можуть за необхідності бути зламостійкі, вогнетривкими або мати інші види опору до специфічних методів впливу.

Спеціалізований магазин сейфів. Які переваги?

Саме в такому магазині Ви зможете особисто оцінити зручність використання, зрозуміти який вид замку Вам більш комфортний у застосуванні, остаточно визначити потрібний розмір і тип сейфа. Крім того, там Ви зможете отримати найбільш повну інформацію про моделі, типи замків, специфіку кріплення та розташування, особливості функціонування, правила експлуатації та інші важливі питання так або інакше пов'язані з купівлею сейфа.

Чи необхідний сейф для зброї?

Сучасне законодавство прямо вказує на необхідність обмеження доступу до будь-якого виду вогнепальної зброї, будь то маленький пістолет або солідних розмірів гвинтівка. Це захист від того, що зброя може потрапити до "не тіх рук" (друзі, знайомі, діти) чи бути використано у стані неконтрольованої агресії (т. зв. афекту). Металеве сховище з окремим замком повністю відповідає нормам зберігання зброї, яким і є збройовий сейф, тільки для зручності доповнено фіксаторами стовбура, поличками і скриньками для боєприпасу.

Як відкрити сейф при втраті ключа/коду?

У такому разі головне не намагатися робити розтин самостійно, щоб не пошкодити важливі елементи замикання. А для вирішення питання зверніться до фахівців з аварійного відкриття замків. Їх можна знайти в Інтернеті як представників окремої служби, так і тих, що перебувають у штаті компаній, які займаються продажем сейфів. Назва моделі сейфа та/або його фотографія значно прискорять визначення вартості послуги і можливості "чистого" відкриття без пошкодження структури виробу. Деякі невдалі приклади спроб самостійного відкриття сейфів ми зібрали у статті: Премія Дарвіна для власників збройових сейфів.

Які класи взломостойкості сейфів?

За кордоном (у різних європейських, американських і азіатських регіонах) і на території пострадянського простору класифікація за взломостойкості дещо різниться, що легко може викликати плутанину у необізнаної людини. Тому зверніться з цим питанням до консультантів спеціалізованих магазинів, щоб визначити, який клас зламостійкості сейфа потрібен саме у Вашому випадку. Для самостійного екскурсу можемо порекомендувати ознайомитися з наступною статтею на нашому ресурсі: Класи зламостійкості сейфів