Пограбування Санта-Клаусом

  • Отзывы :0
  • Просмотров: 792
  • 0

Настають новорічні свята і на вулицях наших міст все частіше можна побачити виряджених Санта-Клаусів, Святих Миколаїв та Дідів Морозів. Перехожі зазвичай посміхаються, зустрічаючи на своєму шляху одягненого дідуся з мішком. Раз на рік кожному хочеться повірити в чудеса.

Маршал Ратлифф

Така ж передсвяткова атмосфера панувала 23 грудня 1927 року у маленькому місті Циска в штаті Техас. Вулицями бродили натовпи Санта-Клаусів, власники магазинів прикрашали різдвяні вітрини, дорослі обговорювали, що купити до Різдва і як краще провести свята.

Місцевий мешканець Маршал Ратліфф вирішив скористатися цією суєтою і пограбувати міський банк. Запросив на справу старих знайомих з сусідніх містечок Хелмса і Хілла да знайшов відчайдушного ведмежатника Девіса, готового на все заради видобутку. Бандити зібралися разом у заміському пансіоні Мідж Теллет. Попросили у господині костюм Санта Клауса і вирушили на справу в старенькому автомобілі.

У декількох кварталах від банку зупинили машину, з якої виліз вбраний в Санта-Клауса Ратліфф з мішком. У супроводі радісних діточок він дійшов до банку і зайшов всередину. Касир весело вітав Санту, але тут у банк увірвався Роберт Хілл з пістолетом, а за ним і інші співучасники. Поки бандити тримали клієнтів банку на мушці, Ратлифф відібрав у касира зброю, наказав відкрити сейф і наповнити мішок грошима.

Интерьер банка в 1927 годуЗдание банка

Доки у банку йшло пограбування, до будівлі зайшла жінка з донькою, щоб показати дівчинці Санта-Клауса. Швидко оцінивши ситуацію у приміщенні банку, вона зрозуміла, що відбувається пограбування і зуміла втекти від грабіжників, підняти тривогу і повідомити поліцейським.

Главная улица Циско того времени

Поліція оточила будівлю і зав'язалася перестрілка. Одна куля поранила злочинця, інші зачепили клієнтів банку. Зрозумівши, що в приміщенні багато заручників, шеф поліції Бедфорд наказав припинити стрілянину. Прикриваючись цивільними як щитом, бандити з здобиччю вийшли з будівлі і зуміли дістатися до автомобіля, відпустивши всіх заручників, крім двох маленьких дівчаток.

Шеф полиции Бедфорд

Бравий шеф поліції встав на шляху машини бандитів, але у тій жаркій перестрілці його поранили 5 разів, і він помер через п'ять годин від втрати крові. Озброєні громадяни разом з поліцією кинулися у погоню, але незабаром відстали.

Бандити раділи, що змогли втекти від поліції зі здобиччю. І хоча Девіс кровоточив на задньому сидінні, А сам Ратліфф був поранений двічі у щоку і ногу, вони все ще сподівалися на вдале завершення кривавого пограбування. Але ця радість тривала недовго. У суєті перед нальотом, вони забули заправити автомобіль бензином.

Злочинці були змушені зупинитися. Вони розуміли: палива надовго не вистачить, а значить потрібен новий транспорт. На щастя, їм попався новенький автомобіль, за кермом якого сидів чотирнадцятирічний хлопчина. Вони витрясли підлітка з кабіни і почали у поспіху перетягувати у неї награбоване. Тут і приспіли месники. Зав'язалася нова перестрілка. Хелмс і Хілл перенесли напівмертвого Девіса, ховаючись від граду куль. Вони вже були готові втекти від переслідувачів, коли виявили, що моторний хлопчина витягнув ключ із замка запалювання. Проклинаючи все на світі, розбійники кинулися назад до свого старого драндулету. У цей момент Хілла вразила куля. Заволавши від раптового болю, він забрався у машину і щосили молив гнати з цього проклятого міста.

Газета с информацией про ограбление

Вони все ще живі! Можливо, про це думали Ратліфф, Хелмс і Хілл, втікаючи від розлючених городян. Так, їм довелося залишити важко пораненого Девіса, але у них ще залишилося награбоване. Тільки тут банду чекав новий провал: гроші вони теж забули у машині підлітка. І хоча радості вже не було, залишалася надія втекти від погоні, нехай і пішки, кинувши машину.

Кільце переслідувачів повільно і неухильно стискалося навколо нальотчиків. Ратлиффа схопили в переддень різдва. Хелмса і Хілла зловили 30 грудня. Поранений Девіс помер у госпіталі.

После поимки преступников

Народ жадав крові злочинців. Суд визнав Хелмса винним у смерті шефа поліції Бедфорда і його помічника Кармайкла і засудив до електричного стільця. Хілла чекало довічне ув'язнення. Ратлиффа спочатку також засудили до довічного, але через місяць рішення переглянули і колишнього Санта-Клауса засудили до смертної кари. В очікуванні страти у в'язниці, Ратліфф, при спробі втечі, зумів вихопити пістолет у охоронця і застрелити його, але був схоплений іншим охоронцем і знову посаджений в камеру.

На наступний ранок розлючений натовп громадян увірвався до в'язниці, схопив Ратлиффа і, незважаючи на опір охорони,  кривавого Санта-Клауса було повішено перед воротами.

Джерело: "Как американский Дед Мороз грабил банк в 1927 году и был казнен толпой линчевателей"