Легендарний Дж. Леслі — інженер-архітектор, який грабував банки

  • Отзывы :0
  • Просмотров: 922
  • 0

Польський фільм «Ва-банк» демонструє канонічне «тихе» пограбування середини 1930-х, коли системи сигналізації вже досягли високого рівня, але камер телеспостереження і датчиків руху ще не існувало. «Ва-банк», зовсім не фантастичний: подібні пограбування і справді відомі у світовій історії злочинності. Одним з найбільш знаменитих грабіжників-технарів (друга половина XIX століття) був американський інженер і архітектор Джордж Леонідас Леслі. Він розробив методику пограбувань, якою користувалися після нього багато професіоналів протягом більш ніж півстоліття. Знання архітектури, інженерні навички і ретельна підготовка допомагали йому завжди уникати поліції, за що його охрестили «Королем банківських розбійників».

Начальник детективного бюро нью-йоркської поліції того часу Томас Бернс вважав Леслі приголомшливою людиною, єдиним у своєму роді, навіть генієм.

Син скромного пивовара з Огайо, Джордж блискуче закінчив університет в Цинциннаті і отримав там дві спеціальності: інженера-будівельника та архітектора. Незабаром він переїхав до Нью-Йорка, з мріями стати знаменитим архітектором і будувати хмарочоси зі скла, алюмінію і бетону. Але свої знання і таланти Джордж з набагато більшим успіхом застосував у плануванні та реалізації голосних та успішних пограбувань. Нью-йоркська поліція ввела навіть поняття «стиль Леслі».

Розробляючи нове пограбування, Леслі максимально детально замальовував план банку. Щоб отримати карту підземних приміщень, орендував комірки та місця в сейфах — клієнта такого рівня зазвичай проводять по банку, щоб продемонструвати рівень безпеки. Центральне місце на кожній карті займав сейф, а також перешкоди між останнім і точкою входу. Джордж запам'ятовував модель сейфа і купував подібний, відточував процедуру злому, а потім довго тренував напарників. В сараї він будував точну копію кімнати, де стояв сейф, і в повній темряві змушував своїх людей працювати там на дотик.

До кінця життя Леслі (він був убитий в 1878 році під час бійки) так і не взяли, хоча він відкрито працював консультантом для грабіжників за відсоток від награбованого, навчав ведмежатників і отримав широку популярність у кримінальному світі.

При цьому в нью-йоркському суспільстві у Леслі була дуже гарна репутація респектабельного архітектора, колекціонера, цінителя і знавця мистецтва. Він був членом кількох закритих клубів, відвідував театральні прем'єри, концерти, був присутній на відкритті виставок. Одягався Леслі у найвідоміших кравців, краватки і сорочки виписував тільки з Парижа, костюми — з Лондона.