Найуспішніше та найдурніше пограбування поштового поїзда в США

Цього разу ми розповімо вам про найуспішніше й, на солодке, про найбільш провальне пограбування поштових поїздів в історії США.

Пограбування, здійснене 12 червня 1924 бандою Ньютона, стало настільки знаковим, що в пам'ять про нього історичне товариство встановило пам'ятний знак біля селища Рондаут. Ну а друге пограбування у вересні 1897 року може служити чудовим прикладом людської недбалості.

Отже, за порядком. Банда Ньютона була злочинним угрупуванням рідних братів початку 20-го століття. Вони вважалися найбільш успішними грабіжниками поїздів в історії США (вчинили напад на шість поїздів), а з 1919 по 1924 роки пограбували десятки банків. За непідтвердженими даними їх було 87. За словами самого Віліса Ньютона, брати "заробили більше грошей, ніж всі інші банди Дикого Заходу разом узяті.

брати Ньютони

До того ж за їхніми власними словами, вони ніколи нікого не вбивали.

Брати Ньютони виросли на фермі в Техасі, вирощуючи бавовну. Але сільська робота здавалася їм занадто прісною і нудною. Старший брат Віліс з азартом стежив за газетними статтями за подвигами знаменитих бандитів того часу.

З 1909 по 1918-1920 роки два брати Віліс і Док потрапили в пенітенціарну систему Техасу. Засуджені спочатку на невеликі терміни, вони значно продовжили їх через численні спроби втечі. Зрештою звільнений Віліс почав кар'єру дрібного злодюжки, тягаючи одяг в нічний час з універсальних магазинів. Брати Джессі та Джо працювали ковбоями на ранчо.

У 1914 році Віліс Ньютон спочатку пограбував пасажирський поїзд з напарником, а потім банк у складі випадкової банди. Знову потрапив до в'язниці, звідки вийшов, зумівши підробити лист про своє помилування.

Після звільнення Віліс пройшов своєрідне учнівство з бандою грабіжників банків. Члени банди відрізнялися безрозсудною поведінкою, і досить часто стріляли направо і наліво, що зовсім не подобалося Ньютону. Віліс вирішив сформувати свою власну команду і відмовитися від більш диких звичок інших бандитів. Він залучив до роботи досвідченого зломника сейфів і експерта з вибухових речовин Брентвуда «Брента» Гласскока. А також переконав молодших братів кинути роботу ковбоїв. Після втечі з в'язниці Дока Ньютона банда "Хлопці Ньютона" була остаточно сформована.

Банда "Мальчики Ньютон"
Дос, Джо, Джессі Ньютони
та Брентвуд «Брент» Гласскок

У такому складі вони успішно грабували банки в Техасі, Арканзасі, Оклахомі, Канзасі, Небрасці, Айові, Колорадо, Північна Дакота, Міссурі, Іллінойс, Вісконсин і Канаді.

Зазвичай вони зламували вночі банківський сейф, навіть не вступаючи в контакт з людьми або владою. Шляхом підкупу корумпованого страхового чиновника Техаської асоціації банкірів Віліс отримав список банків, які все ще володіли старими моделями сейфів, вразливими для введення нітрогліцерину в щілини дверей сейфа та установки вибухового пристрою. Вибухи були гучними, але банда любила діяти в розпал зими в невеликих фермерських містечках, де двоє чоловіків, озброєних дробовиками, могли стримувати городян, в той час, як гроші перекидалися машини, які очікували. Перед тим, як увійти в банк, Віліс зазвичай перерізав телефонні лінії в окрузі.

Гроші, отримані від пограбувань, Віліс вкладав в нафтові свердловини Техасу та Арканзасу. У той час якраз був бум нафтових розробок в США. Решта братів просто раділи багатому життю, витрачаючи гроші на автомобілі та красивих жінок. Здійснюючи свої злочини в різних штатах їм вдавалося вдало уникати занадто пильної уваги поліції. Але все змінилося, коли вони пограбували свій шостий поштовий поїзд 12 червня 1924 року.

Банда об'єдналася з двома чиказькими гангстерами та корумпованим поштовим інспектором, на ім'я Вільям Дж. Фахи. Від чиновника вони дізналися про поїзд з Чикаго, який перевозив великі суми грошей Федерального уряду. Це були грошові резерви для банків уздовж усього маршруту. Таємно сівши на поїзд в Чикаго, Віліс і Джессі залізли в паротяг і зупинили поїзд на віддаленому перехресті в Рондауті, штат Іллінойс. Пограбування принесло їм понад 3 мільйони доларів за один захід. Це було найбільше пограбування поїзда в історії США. Однак під час пограбування Док Ньютон був поранений п'ять разів з пістолета 45 калібру Брента Гласскока, який прийняв його в темряві за озброєного поштового працівника. Банда забрала гроші, занурила дока в машину і покинула місце події.

Док і Джо були заарештовані першими в багатоквартирному будинку в Чикаго після того, як поліція отримала звістку про візит доктора для надання допомоги пораненому. Віліс був заарештований на наступний день, коли повернувся в кімнату до братів.

Після захоплення Дока, Віліса і Джо Ньютона, Гласскок сховав більшу частину грошей, а Джессі Ньютон уникнув арешту і попрямував на південь до Техасу. Врешті-решт всі, хто брав участь у пограбуванні, були заарештовані. В газетах повідомлялося, що все, крім 100 000 доларів, було повернуто. Зіткнувшись з суворим вироком, члени банди погодилися дати свідчення проти чиновника Фахи та гангстерів. Джессі Ньютон попався на очі Техаському рейнджеру, коли вирішив взяти участь в родео в День Незалежності. У в'язницю він був доставлений в одязі ковбоя для родео. Визнана зниклою сума в 100 000 доларів так і не була повернута. Джессі Ньютон закопав їх на північний захід від Сан-Антоніо, але, бувши п'яним, він так і не зміг згадати, де саме.

Газета, присвячена арешту грабіжників поїзда

Визнавши себе винними, всі члени банди отримали відносно м'які вироки. Суд врахував, що під час пограбування ніхто не був поранений Крім члена банди. Джессі та Джо раніше всіх вийшли на свободу і повернулися в Ювальду, штат Техас. Тут вони вели респектабельний спосіб життя. Віліс і Док після звільнення кілька разів були заарештовані знову і відсиділи різні терміни за пограбування банків.

Джессі Ньютон помер 4 березня 1960 року, проживши залишок свого життя ковбоєм в Ювальді. Він так і не зміг згадати, де він закопав гроші.

Грубо побитий під час останнього арешту, Док потрапив до лікарні, після чого так і не зміг повністю одужати, хоча прожив ще до 1974 року і помер у віці 83 років. 

У 1975 році брати, що залишилися в живих, взяли участь у зніманні документального фільму, присвяченого їх бурхливої молодості.

Віліс дожив до 90 років і не каявся до кінця в скоєних злочинах. Він помер від старості 22 серпня 1979 року. Молодший брат Джо Ньютон помер у віці 88 років 3 лютого 1989 року, бувши загальним улюбленцем містечка Ювальде. Він був власником кафе та інших невеликих підприємств, а також завзятим вершником у своєму похилому віці.

Пам'ятна дошка про пограбування

Цей історичний покажчик, розташований на північній стороні Рокленд-роуд (IL 176), розповідає історію пограбування поїзда в Рондаут. Він був встановлений історичним товариством Лібертівілля-Манделейн, музеєм округу Лейк та історичним товариством штату Іллінойс у 1981 році.

Афиша фильма "Newton boys"У 1998 році студія Twentieth Century Fox випустила фільм "The Newton boys" з Метью Макконахі в головній ролі.

А тепер, для контрасту, згадаємо про найдурніше пограбування поїзда в США, здійснене абсолютно недбайливими "колегами" по цеху.

Вересневої ночі 1897 року по Північній Тихоокеанській залізниці пихтів паротяг, що прямував в невелике містечко Морхед. Крім пасажирів, він перевозив поштову кореспонденцію і велику суму готівки. Був сезон збирання врожаю і банки, розташовані на сході країни, відправляли гроші на захід для розрахунків за зерно та іншу сільгосппродукцію. Саме ця здобич і зацікавила грабіжників.

На станції Тенні озброєний хлопець переліз через тендер з вугіллям, забрався в локомотив і погрожуючи пістолетом змусив зупинити поїзд.

В цей час його спільник повинен був відчепити вагони з пасажирами. За локомотивом слідували тендер з вугіллям, Поштовий і багажний вагон, далі вагон-експрес (крім сейфа там було безліч інших цінних товарів), слідом вагон-ресторан, вагон-салон для денного відпочинку пасажирів і в кінці складу знаходилися спальні вагони.

Як тільки спільник відчепив вагони, він велів машиністу рушати. Через кілька кілометрів горе-грабіжники зрозуміли, що вони разом з пасажирськими вони відчепили поштовий і багажний вагони, а також і вагон-експрес.

Грабіжники спробували поживитися хоч чимось. Вони відібрали в екіпажу кишеньковий годинник, вигребли весь дріб'язок у них з кишень і з ганьбою втекли. Пізніше слідчі виявлять у поштовому вагоні 12 динамітних шашок, які планувалося використовувати для розтину сейфа.

Паротяг з тендером для вугілля

Джерело: the Largest Train Robbery in U. S. History Happened in Rondout, Illinois in 1924

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтеся з нашою  політикою конфіденційності